Materac twardy – zalety

Materac twardy – zalety

Sen oraz odpoczynek jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka, pozwala na regenerację sił oraz rozluźnienie ciała. Aby wypoczynek był komfortowy i efektywny trzeba wybrać odpowiedni materac. Wiele osób uważa, że materac twardy sprawia, że sen jest zdrowszy i wygodniejszy. Chcieliśmy przybliżyć najważniejsze z zalet twardych materacy.

Materac twardy: gwarancja odpowiedniej pozycji ciała

Podczas snu odpowiednia pozycja ciała odgrywa bardzo ważna rolę. Twardy materac zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa oraz rozluźnienie mięśni. Zagwarantuje prawidłową pracę narządów wewnętrznych, które nie będą uciskane. Prawidłowo dobrany materac powinien elastycznie dopasować się do ciała zapewniając podparcie głowy, ramion i bioder.

materac twardy dwustronny kieszeniowy Arizona
ARIZONA Materac Dwustronny Kieszeniowy

Zdrowy kręgosłup a twardość materaca

Na twardym podłożu najlepiej śpi się na placach. W tym ułożeniu kręgosłup się rozciąga a kręgi wracają do naturalnego ułożenia po kilkugodzinnej aktywności.

Specjaliście potwierdzają, że odpowiednia twardość materaca chroni przed rozwojem schorzeń kręgosłupa, pleców oraz stawów.

Jak dobrać twardość materaca?

Dobranie odpowiedniego stopnia twardości materaca jest kwestią indywidualną, która jest zależna od kilku czynników. Dla jednej osoby dany model będzie materacem twardym dla drugiej nie. Decyduje o tym między innymi waga oraz wzrost danej osoby. Im większy ciężar ciała danej osoby tym materac powinien być twardszy, tak aby uniknąć zapadania się ciała i zapewnić mu odpowiednie podparcie.

materac twardy lateksowy Floryda
FLORYDA Materac Lateksowy
Wybierając materac warto także wziąć pod uwagę ewentualne schorzenia kręgosłupa. Osoby z lordozą, skoliozą lub kifozą muszą sprawdzić czy wybrany materac nie pogorszy ich stanu zdrowia.

Materac twardy z oferty sklepu JR-Meble

Sklep JR-Meble oferuje materace sprężynowe oraz piankowe o dwóch stopniach twardości – średnio twardym oraz twardym. Materace jedno lub dwustronne dostępne są w rozmiarach 80/200, 90/200, 140/200, 160/200 oraz 180/200. Pracownicy sklepu pomogą wybrać materac spełniający Państwa potrzeby oraz oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Call Now Button