Rodzaje materacy

Rodzaje materacy

Każdy z nas wie, że sen to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, a jego jakość wpływa na nasze samopoczucie. Warto zadbać o odpowiednie wystrój w sypialni oraz wybrać wygodne łóżko. Oprócz stelaża, wielkości oraz wysokości ram podczas wyboru modelu łóżka, należy zwrócić szczególną uwagę na materac.  To najważniejsza część łóżka, która odpowiada za jakość wypoczynku oraz snu. Główną funkcja materaca jest zapewnienie ciału odpowiedniego podparcia podczas leżenia, co jednocześnie pozwoli na przyjęcie komfortowej i prawidłowej pozycji. W ofercie naszego sklepu znaleźć można materace sprężynowe oraz piankowe. Sprawdź, jakie są rodzaje materacy!

Rodzaje materacy dostępne w naszym sklepie

Materace sprężynowe

Jeden z najbardziej tradycyjnych typów materacy nazywany również bonnelowymi. Jak sama nazwa wskazuje zbudowane są z połączonych sprężyn, które uginają się pod wypływem ciężkości ciała. Umieszczone wewnątrz sprężyny pokryte są warstwą ochronną zapobiegającą ich wydostawaniu się na zewnątrz. W ofercie sklepu JR-Meble wysokiej klasy materace sprężynowe zbudowane są ze sprężyn kieszonkowych a klasa materacy Multipocket zapewnia jeszcze lepsze podparcie ciała.

rodzaje materacy: materac dwustronny kieszeniowy Atlanta
ATLANTA Materac Dwustronny Kieszeniowy

Materace piankowe

Pośród nich dostępne są materace z wkładem piankowym lub wykonane z pianki oraz kokosu, znajdującego się z jednej lub obu stron materaca. Można zaryzykować stwierdzenie, materace pianowe są najpopularniejsze na rynku. Zawiera się w niej najliczniejszy wachlarz możliwych rozwiązań- od materacy o nieskomplikowanej budowie, po innowacyjne rozwiązania w ich strukturze.

rodzaje materacy: materac dwustronny piankowy Zeus
Materac Dwustronny Kieszeniowy

Bardzo praktyczne są także materace lateksowe znajdujące się w ofercie. Ten materiał dokładnie dopasowują się do budowy fizjologiczne ciała człowieka zapewniając najwyższy komfort odpoczynku oraz snu, a także odpowiednie podparcie kręgosłupa.  Warto zaznaczyć, że nasze materace lateksowe wykonane są z siedmiu strefowego bloku charakteryzującego się zróżnicowanymi strefami ugięć, tak aby zapewnić ciału odpowiednią pozycję poziomą. Każda z partii ciała wywiera na materacu inny nacisk – pod głową i nogami jest on największy.

Postaw na naszą ofertę materacy do spania

Sklep z materacami JR Meble oferuje materace najwyższej jakości, zapewniające komfort wypoczynku oraz snu o różnej twardości. Nasi pracownicy pomogą wybrać odpowiedni model, spełniający Państwa potrzeby oraz oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Call Now Button